AAA

Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy

Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy

Kontynuując działania promocyjne Agencja Rynku Rolnego zorganizowała w dniach 12.11.2014 do 21.11.2014 r. dla uczniów klasy I-III szkół podstawowych z Powiatu Opolskiego warsztaty pt.” Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy”.

Uczestników witała Dyrektor Agencji Rynku Rolnego - Pani Agnieszka Zagola, akcentując jak ważne są zasady żywieniowe w naszym życiu. Lekcje rozpoczęto częścią teoretyczną, podczas której przedstawiono zakres działań Agencji Rynku Rolnego w ramach realizowanych mechanizmów, po czym kontynuowano zajęcia poprzez zabawę w formie rozwiązywania tematycznych krzyżówek, rebusów, zgadywanek. W trakcie zajęć dzieci miały możliwość krojenia i konsumpcji jabłek.

W myśl zasady, że sport to zdrowie, przy akompaniamencie muzyki zajęcia zakończono krótkimi ćwiczeniami fizycznymi, które korzystnie wpływają m.in. na kondycję umysłu, a co za tym idzie - wyniki w nauce. Dopełnieniem spotkania było wręczenie gadżetów przypominających o konieczności spożywania owoców i warzyw przez cały rok. Taka forma przeprowadzanych zajęć, która różni się od tradycyjnych lekcji w szkole aktywuje i zapada głęboko w pamięci. Uczniowie zapamiętują Agencję Rynku Rolnego jako instytucję rządową aktywnie promującą polskie produkty, których obecność w codziennej diecie jest niezbędna do prawidłowego rozwoju.

W powyższych warsztatach udział wzięły: Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 z Opola, Publiczna Szkoła Podstawowa z Prószkowa, Publiczna Szkoła Podstawowa z Chmielowic, Publiczna Szkoła Podstawowa z Chrząstowic, Publiczna Szkoła Podstawowa z Luboszyc, Publiczna Szkoła Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Opola oraz Zespół Szkół z Chróścic.

powrót