AAA

Warzywno-owocowy zawrót głowy

Warzywno-owocowy zawrót głowy

Dnia 3 października 2014 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach odbyła się impreza poświęcona zdrowemu odżywianiu pod hasłem: „Warzywno-owocowy zawrót głowy”.

Jej celem było uświadomienie dzieciom zasad i korzyści płynących ze zdrowego odżywiania. Przedsięwzięcie było realizowane w związku z udziałem szkoły w programie: „Owoce i warzywa w szkole”. Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu reprezentował dyrektor Jacek Sołtys, który uczestniczył również w pracach jury, podczas konkursów zorganizowanych w ramach spotkania.

Impreza rozpoczęła się od przedstawienia p.t.: ”Warzywno-owocowe ploteczki”, w którym dzieci przebrane za różne warzywa i owoce zaprezentowały całą paletę wierszy, piosenek i rymowanek o witaminach i minerałach zawartych w warzywach i owocach. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na pracę przedstawiająca wybrane warzywo lub owoc. Odbył się również konkurs na strój o tematyce warzywno - owocowej. Autorzy nagrodzonych prac plastycznych i strojów otrzymali nagrody ufundowane między innymi przez OT ARR we Wrocławiu. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywały zdrowe i kolorowe potrawy z owoców i warzyw. Na zakończenie warsztatów każda klasa zaprezentował przygotowane przez siebie potrawy. Prezentację uzupełniły opowiadania i ciekawostki na temat użytych owoców i warzyw.

powrót