AAA

"Warzywiada" w Szczecinie

29 maja 2014 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie Szczecińskim odbyła się „Warzywiada”, zorganizowana wraz z Agencją Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie.

Sportowa, zdrowa rywalizacja i duża porcja zabawy to główne założenia imprezy pod hasłem „Owoce mają pozytywne moce”. Inicjatywa wypływająca z założeń ideowych programu „Owoce w szkole”, zorganizowana została w ramach współpracy ze szkołą, która rokrocznie organizuje dzień promocji zdrowia, nie tylko dla uczniów szkoły, ale i gości z Estonii, Norwegii i Turcji, uczestnicząc w programie Comenius.

W ramach „Warzywiady” odbyły się liczne animacje, konkurencje sportowo-zwinnościowe dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli, jak również wielki quiz wiedzy dotyczący zdrowego odżywiania, w którym drużyny (przedstawiciele rodziców, uczniów i grona pedagogicznego) prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności praktycznych. Rozstrzygnięty został też Konkurs plastyczny – „PLAKAT – Owoce mają pozytywne moce”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 3 i OT ARR w Szczecinie. Celem konkursu była promocja programu „Owoce w szkole”, jak również kształtowanie pozytywnych nawyków żywieniowych. W zmaganiach uczestniczyły szkoły z terenów wiejskich i miejskich, powiatu stargardzkiego.

Dodatkową atrakcją „Warzywiady” były inscenizacje teatralne pt.; „Tadek Niejadek” połączone z zabawą i tańcem dla wszystkich uczestników imprezy, które przeprowadzili aktorzy i animatorzy z Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „Teatr Narwal”.

Pan Romuald Bobrowicz – Dyrektor SP 3 oraz Pan Włodzimierz Różański – Zastępca Dyrektora OT ARR w Szczecinie oficjalnie dokonali otwarcia imprezy, podkreślając cele programu „Owoce w szkole” i zdrowego odżywiania. Wśród licznie zaproszonych gości znaleźli się również przedstawiciele mediów: Polskie Radio Szczecin, Radio Stargard oraz lokalnych dzienników.

Uczestnicy „Warzywiady” prezentowali wolę walki i zasady fair-play, które były nadrzędnym celem całego przedsięwzięcia. W zabawach udział brali również zaproszeni goście, wspólnie z drużynami zdobywając cenne punkty. Tego dnia wszystkie dzieci były zwycięzcami, nie tylko te startujące w zmaganiach, ale i te dopingujące swoich kolegów na trybunach. Stoisko ARR cieszyło się dużym zainteresowanie, oprócz wydawnictw dostępne były na nim również zdrowe owocowe przekąski. Zwieńczeniem rywalizacji było wręczenie drużynom upominków, dyplomów i nagród.

Mamy nadzieję, że inicjatywa „Warzywiady”, będzie cyklicznym świętem wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli, okazją do zabawy i nauki. Szczególne podziękowania należą się Szkole Podstawowej nr 3 w Stargardzie Szczecińskim, która z entuzjazmem i pasją podchodzi do tematyki profilaktyki zdrowia i promocji programu „Owoce w szkole”.

powrót