AAA

"Warzywiada" - czyli zakręcone owoce i warzywa

Kilka tysięcy dzieci wraz z rodzicami odwiedziło 31 maja Park Reagana w Gdańsku, gdzie Grupa GPEC z okazji Dnia Dziecka zorganizowała „Wielki EKOPIKNIK w Krainie Zabawy”.

Grupa GPEC, miasto Gdańsk oraz kilkunastu partnerów wydarzenia przygotowało naprawdę moc atrakcji, wszystkie w duchu dobrej zabawy, rywalizacji sportowej, edukacji ekologicznej i promocji zdrowia. Właśnie promocja zdrowia, a konkretnie propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych przyświecało „Warzywiadzie”, zorganizowanej w ramach europejskiego programu „Owoce w szkole”.

„Warzywiada czyli zakręcone owoce i warzywa” przygotowana przez Agencję Rynku Rolnego i Radio Gdańsk przez 5 godzin zajmowała setki dzieci, które aktywnie uczestniczyły w owocowo-warzywnych animacjach i konkursach.

Pan Banan i Pan Brokuł (z grupy animacyjnej Atrybut) skutecznie zajmowali uwagę dzieci i aktywowali je do wspólnej zabawy. Atrakcje nawiązujące tematyką do zasad programu „Owoce w szkole”, zdrowej diety, aktywności fizycznej i sportu odbywały się na scenie głównej, jak również przy stoiskach Agencji Rynku Rolnego i Radia Gdańsk. Wzięło w nich udział kilkaset dzieci. Prawie wszystkie dzieci mogły wygrać drobne nagrody sportowe, a spragnione po trudach rywalizacji, częstowały się darmowymi sokami i wodą.

Dodatkowe atrakcje przygotowali partnerzy ARR. I tak: Dietetycy z Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo w Gdyni udzielali darmowych porad żywieniowych, Pani Karola Bober z Zagrody Edukacyjnej w Lipuszu przygotowała domowe, tradycyjne ciastka i wypieki, natomiast firma Salvit-Prima z Gdańska zafundowała bezpłatną degustację owoców i warzyw oraz zorganizowała warsztaty poświęcone zdrowemu odżywianiu.

Zgodnie z zasadą, że najlepiej uczyć przez zabawę, I Pomorska „Warzywiada” odniosła niewątpliwy sukces edukacyjny i sportowy. Przyczyniła się do wzmocnienia idei prozdrowotnych programu „Owoce w szkole”, a także poszerzyła wiedzę dzieci na temat zdrowia i zasad prawidłowego odżywiania. Przy okazji wszyscy dobrze się bawili, a radość i uśmiech goszczący na twarzach dzieci jest najlepszym tego dowodem. I to jest najważniejsze!

powrót