AAA

Szlakiem owoców i warzyw - cykl spotkań

Szlakiem owoców i warzyw - cykl spotkań

W ramach cyklu spotkań edukacyjnych pn. „Szlakiem owoców i warzyw”, od 7 października do 30 października 2014 roku Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzi 14 spotkań edukacyjnych promujących programy „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

Warsztaty skierowane są do uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz ich opiekunów. Spotkania będą odbywały się w 14 szkołach podstawowych naszego województwa. Do tej pory odbyły się 4 spotkania w: SP w Mierkowie, SP w Mirocinie Dolnym, SP nr 11 w Gorzowie Wlkp. i SP w Strzelcach Kraj. Do organizacji części warsztatów przyłączyli się: Urząd Marszałkowski, wojewoda lubuski oraz samorządy poszczególnych gmin.


Głównym celem spotkań jest promowanie zdrowego trybu i stylu życia wśród najmłodszych oraz zmiana ich nawyków żywieniowych. Dodatkowo przedsięwzięcie to ma zachęcić szkoły podstawowe województwa lubuskiego do uczestniczenia w programach prospołecznych administrowanych przez Agencję Rynku Rolnego.

W trakcie wspólnego przygotowywania posiłków kucharz i pracownicy OT zapoznają dzieci z zasadami zdrowego odżywiania, dzieci wykonują pomysłowe kanapki, szaszłyki owocowe oraz uczestniczą w konkursach, zgadywankach, rozwiązywaniu rebusów na temat warzyw i owoców oraz ich wartości odżywczych. Po wykonaniu wszystkich zadań młodzi uczestnicy warsztatów otrzymują upominki i nagrody.

powrót