AAA

Podsumowanie projektu "Lekcja Zdrowia"

  Podsumowanie projektu

Odział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi realizuje od 3 lat działania w zakresie promocji zdrowego żywienia wśród dzieci Szkół Podstawowych klas: 1-3 na terenie województwa Łódzkiego.

Niniejszy projekt realizowany był cyklicznie pn.: ” Lekcja Zdrowia” i miał miejsce w około 100 szkołach, np.: Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Zapolicach, Łasku, Nowosolnej, Wiewiórczynie, Zduńskiej Woli, Szadku, Dobroniu, czy Tuszynie.

Podczas tych zajęć, dzieci wspólnie z przedstawicielem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, który przeprowadzał część teoretyczną- omawiając, w jaki sposób i jakie produkty należy spożywać, a jakich należy unikać, wykazywały się w części praktycznej- przy pomocy pracowników Agencji Rynku Rolnego OT Łódź, przygotowywaniem zdrowych, pełnych witamin kanapek, szaszłyków owocowo-warzywnych oraz przepysznych kefirów, które później oczywiście konsumowały.

W nagrodę, zawsze na zakończenie lekcji, dzieci otrzymały upominki wręczone przez Dyrektora Oddziału, które mają na celu kontynuację zdrowego odżywiania i przygotowywania posiłków.

ARR OT Łódź poprzez zakup warzyw i owoców oraz produktów mlecznych, zachęca w formie zabawy, coraz większą liczbę dzieci do zdrowego odżywiania, nakłaniając najmłodszych do spożywania większej ilości warzyw i owoców. W związku z ogromnym zainteresowaniem SP w uczestnictwie w niniejszym projekcie, Dyrektor ARR OT Łódź- Marek Mazur wznowi od kolejnego roku szkolnego, zaraz po wakacjach, kolejny cykl powyższych zajęć.

powrót