AAA

"Owocowe powitania LATA" w Kielcach

W dniu 29 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 33 w Kielcach, pół tysiąca dzieci uczestniczyło w „Owocowym powitaniu LATA”, imprezie podsumowującej kolejny rok realizacji programu „Owoce w szkole”.

Bardzo dużo się działo. Było artystycznie, kulinarnie, smacznie, sportowo, wesoło kolorowo i oczywiście zdrowo.
Całą imprezę rozpoczął występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas: III d, III e, III f, III a, III b oraz oddział przedszkolny na dużej sali gimnastycznej, po których, poszczególne grupy uczestniczyły w różnego rodzaju atrakcjach, zakończonych szkolnym turniejem sportowym.
Były min. „Komnata metamorfozy” - kolorowe stoisko aktywne przez cały czas trwania imprezy, w którym kto chciał, mógł zrobić sobie fachowy, kolorowy tatuaż owocowy lub warzywny lub zaserwować sobie szaloną fryzurę.

W małej sali gimnastycznej trwały zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne pod hasłem „Owocowe powitanie lata” dla uczniów klas I oraz oddziałów przedszkolnych, wśród których nie brakło – konkursów i quizów edukacyjnych sprawdzających wiedzę uczestników na temat zasad zdrowego odżywiania się. Był również Warzywny Picasso – stoisko na pozór przypominające kuchnię – znajdą się na niej wałki do ciasta, makarony, maszynki do produkcji makaronów, w tej nietypowej pracowni plastycznej dzieci m.in. przygotowywały rzeźby owoców i warzyw z kolorowej masy solnej, wykleją z włóczki piramidę zdrowia.

W szkolnej stołówce trwały warsztaty kulinarne „Owocowe powitanie lata” dla uczniów klas II – każda klasa przygotowywała coś innego np. koktajle, kanapki, sałatkę owocową itp. – wszyscy pięknie przyodziani w fartuszki „Owocowe”, aż po turniej sportowy „Owocowe powitanie lata” z nietypowymi przyborami (owocami i warzywami) dla klas III. Przykładowe konkurencje to slalom z kapustą, bieg z marchewką czy sadzenie ziemniaków.

Po przygotowanym poczęstunku, wszystkim uczestnikom na zakończenie „Owocowego powitania LATA”, Agnieszka Duda wręczyła upominki do aktywnego wypoczynku – na rozpoczynające się za chwilkę wakacje, będą jak znalazł.
ARR reprezentowali: Maciej Giermasiński – Dyrektor i Agnieszka Duda – Kierownik Sekcji Informacji i Promocji OT Kielce.

powrót