AAA

"Owocowa Bydgoszcz"

1 czerwca w samo południe ulicami miasta ruszył barwny korowód dzieci oraz ich rodziców poprzebieranych za postaci z bajek: Miś Puchatek, Flinston, Miki Mouse, Królewna Śnieżka, Pszczółka Maja, Smerfy i wiele, wiele innych postaci z bajek Braci Grimm, Hansa Christiana Andersena, Walta Disneya…

Pochód prowadzony przez orkiestrę został przyprowadzony w samo serce miasta Bydgoszczy – na Wyspę Młyńską, gdzie w pięknej scenerii, na łonie natury odbyła się „Bajkowa Bydgoszcz”.

Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy już po raz 2 zorganizował „Bajkową”, lecz w tym roku niewątpliwie organizatorzy odnieśli sukces, gdyż na Wyspę Młyńską przybyło około 15 tys. maluchów wraz z ich rodzicami.

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy w imprezie wziął udział jako partner strategiczny. Pośród mnóstwa atrakcji dla dzieci, to właśnie WARZYWIADA przygotowana przez OT ARR cieszyła się największym zainteresowaniem. W ramach Warzywiady dzieci mogły wziąć udział w szkole Pana Kleksa, gdzie odbywały się warsztaty z tworzenia zwierzaków z kolorowych balonów oraz wytwarzania ogromnych baniek mydlanych.

Przy stoisku Warzywny Picasso maluchy przygotowywały rzeźby owoców i warzyw z kolorowej masy solnej, a podczas owocowego karnawału uczestniczyły w zabawach ruchowych, tanecznych i konkursach sprawnościowych. Wszystkie konkurencje nawiązywały do programu „Owoce w szkole” oraz zachęcały do prowadzenia zdrowego stylu życia. Zgodnie z tą ideą odbywały się zabawy na scenie, gdzie „zakręcona marchewka” roztańczyła całą wyspę. Ale to nie koniec atrakcji… Oj dłuuuga kolejka maluchów ustawiała się do charakteryzacji twarzy i tak :tygrysy, lamparty, kotki, pieski, piraci, Wojownicze Żółwie Ninja, Zorro i wiele, wiele innych milusińskich odchodziło z uśmiechniętą buzią wcielając się w postać, na którą zostało ucharakteryzowane. Dla najmłodszych uczestników zostały przygotowane zabawy na plaży, gdzie królowały wielkie piaskowe baby i małe babeczki i to właśnie tam były zawierane pierwsze przyjaźnie wśród milusińskich…

Nie obeszło się też bez nagród, każdy uczestnik Warzywiady i ten mały i ten duży otrzymywał drobne nagrody sportowe oraz pełnowartościowy sok i wodę oraz „zaczarowane” jabłko.


W tak wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Dziecka organizatorzy „Bajkowej Bydgoszczy” nie zapomnieli o dzieciach, które nie mogły pojawić się na samej wyspie. Nie zastanawiając się długo, postanowili odwiedzić dzieciaczki z Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz z Ośrodka chorych dzieci na mukowiscydozę. Poprzez wspólną zabawę z animatorem uczyliśmy dzieci jaką moc kryją w sobie owoce i warzywa. Każdy maluszek otrzymał od OT ARR w Bydgoszczy agencyjne gadżety. Naprawdę wiele radości sprawiliśmy dzieciom konkursami i gadżetami, najmniejszy uśmiech był dla nas na wagę złota. Ze smutkiem w sercu odchodziliśmy, zostawiając uśmiechnięte buzie małych dzieci, a jednocześnie tak dojrzałych.

powrót