AAA

"Misja zdrowie - program owoce w szkole"

Problemy zdrowotne występujące w dzisiejszych czasach to najczęściej choroby cywilizacyjne wynikające ze złego stylu życia, który decyduje o stanie naszego zdrowia. Dieta stanowi jeden z najistotniejszych elementów naszego życia.

Problemy zdrowotne występujące w dzisiejszych czasach to najczęściej choroby cywilizacyjne wynikające ze złego stylu życia, który decyduje o stanie naszego zdrowia. Dieta stanowi jeden z najistotniejszych elementów naszego życia. Prawidłowa, bogata w witaminy i minerały zapewnia nam siłę i energię na cały dzień, jak również sprawia, że jesteśmy odporni na wszelkie infekcje. Dlatego też Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy 6 czerwca br w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy zrealizował konferencję pt. „MISJA ZDROWIE – PROGRAM OWOCE W SZKOLE”. Uroczystość została zorganizowana dla dyrektorów szkół podstawowych, koordynatorów prowadzących program oraz dostawców owoców i warzyw.

Otwarcia konferencji dokonał Dyrektor OT ARR w Bydgoszczy – Tadeusz Zaborowski, witając przybyłych gości zaprosił na spektakl pt. „O swoje zdrowie musisz zadbać sam” w wykonaniu grupy teatralnej „Trójka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi – laureata I Wojewódzkiego Przeglądu Inscenizacji Teatralnych „Antonówka” zorganizowanego przez OT ARR w Bydgoszczy. Dyrektor OT ARR wręczył również podziękowania firmom, które w znaczący sposób przyczyniły się do organizacji przeglądu.

Po występie wspaniałych dzieciaków goście uczestniczyli w wykładzie dr n. med. Danuty Kurylak - „Aby słabość stała się siłą – analiza uwarunkowań otyłości, leczenie. Zasady prawidłowego odżywiania”. W ciekawy sposób Pani Doktor opowiedziała, z jakimi problemami spotyka się na co dzień w swojej pracy oraz „podała przepis na zgrabną figurę”. W swojej wypowiedzi kilkakrotnie podkreślała, jak istotne dla naszego organizmu, a zwłaszcza organizmu dzieci jest spożywanie owoców i warzyw. Zastępca Dyrektora OT ARR w Bydgoszczy – Aleksander Nowakowski przedstawił realizację programu „Owce w szkole” w kraju oraz na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Zaprezentował również strategię programu „Owoce i warzywa w szkole” na najbliższy rok szkolny. Zapoznał gości z działaniami promocyjnymi, które przeprowadzają pracownicy OT ARR, na temat programu.

Interesujący wykład przedstawiła Pani Agnieszka Danielewicz z Instytutu Żywienia i Rozwoju Eligo, która opowiedziała o nowym spojrzeniu na tworzenie warunków do zdrowego odżywiania. Zwróciła uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas przygotowywania posiłków. Uzmysłowiła odbiorcom, że żelazną zasadą w prawidłowej diecie jest regularne odżywianie się oraz spożywanie 5 posiłków dziennie. W swoim pokazie „II śniadanie w szkole – pojedynek: zdrowa kolorowa kanapka kontra rogal z czekoladą” zademonstrowała w jaki sposób powinniśmy przygotowywać swoim pociechom kanapki oraz jakie ryzyko niesie ze sobą rogalik z czekoladą.

Zaproszeni dostawcy owoców i warzyw do szkół przygotowali stoiska z wyśmienitymi owocami i warzywami, które mogli skosztować zaproszeni goście.

powrót