AAA

Konferencja promująca program "Owoce w szkole" i zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży

Konferencja promująca program

W dniu 10 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyła się konferencja promująca program „Owoce w szkole” i zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży zorganizowana przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku.

Spotkanie otworzył dyrektor Oddziału Terenowego ARR Wojciech Kasjanowicz, który przywitał gości i przedstawił cel konferencji. W czasie pierwszej części trwania spotkania podsumowano pięcio letnie funkcjonowanie programu „Owoce w szkole” w Polsce i województwie podlaskim.

Z kolei profesor doktor habilitowany medycyny Danuta Pawłowska z Akademii Medycznej w Białymstoku wygłosiła dwa referaty p.t.: „Zdrowe żywienie podstawą prawidłowego wzrostu dzieci i młodzieży” i „Wartość odżywcza owoców i warzyw oraz ich znaczenie w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych”. Podczas drugiej części konferencji odbyło się wspólne przygotowywanie zdrowych potraw, podczas którego dzieci wraz z nauczycielami przyrządzali rozmaite sałatki. Całość konferencji uświetniły występy dzieci i młodzieży z przedszkola oraz szkół podstawowych.

powrót