AAA

"Jem owoce i warzywa, bo to dobrze na mnie wpływa"

Zakończyła się trzecia edycja konkursu pod hasłem „Jem owoce i warzywa bo to dobrze na mnie wpływa”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma „Salvit-Prima” z Gdańska dostawca w ramach programów „Owoce w szkole” i „Mleko w szkole”.

Konkurs realizowany w klasach I-III zmobilizował do wykonania prac plastycznych ponad 600 uczniów z 51 szkół. Prace nawiązywały oczywiście do hasła konkursowego, programu „Owoce w szkole” oraz promocji zdrowia i aktywnego stylu życia. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezes ARR Radosław Szatkowski.

Gala finałowa odbyła się 11 kwietnia w szkole nr 12 w Gdańsku. Przybyło na nią kilkaset dzieci wraz na rodzicami i nauczycielami. Obecni byli także przedstawiciele samorządów gminnych, firm i instytucji oraz mediów, które zaangażowały się w organizację konkursu poprzez przekazanie nagród rzeczowych i drobnych upominków.

Agencję Rynku Rolnego reprezentowali przedstawiciele Oddziału Terenowego w Gdyni: Zastępca Dyrektora Leszek Golasiński, pracownicy Sekcji Informacji i Promocji Robert Mikołajczyk i Paweł Szary oraz pracownicy Sekcji Interwencji Agnieszka Meller i Marek Szpakowski. Dyrektor Golasiński w trakcie wystąpienia podkreślił rolę i znaczenie działań towarzyszących realizowanych w ramach programu „Owoce w szkole”. Laureatom konkursu pogratulował i wręczył statuetki ufundowane przez Prezesa ARR oraz nagrody rzeczowe i upominki.

Najlepsze prace konkursowe znalazły się na wydanym plakacie promocyjnym, który będzie rozsyłany do szkół, jednostek samorządowych, szpitali i wielu innych miejsc na terenie całego województwa pomorskiego.

powrót