AAA

Impreza plenerowa "Zdrowo rosnę z Agencję Rynku Rolnego - Piknik Radawa 2014"

Impreza plenerowa

Ponad tysiąc dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyło w imprezie plenerowej pn. „Zdrowo rosnę z Agencją Rynku Rolnego – Piknik Radawa 2014”, która odbyła sięw Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie 23 czerwca 2014 r. Celem tego wydarzenia było zwiększenie zaangażowania dzieci i ich opiekunów w realizację programu „Owoce w szkole”, promocja programu oraz jego przesłanie wśród dzieci.

Marian Ryznar Wójt Gminy Wiązownica na scenie amfiteatru GOWiR Radawa przywitał przybyłych gości natomiast Andrzej Wróbel Dyrektor OT ARR w Rzeszowie dokonał oficjalnego otwarcia imprezy, podkreślając cel i realizację programu „Owoce w szkole”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Naczelnik Wydziału z Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu oraz przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, szkoły z Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Marian Ryznar Wójt Gminy Wiązownica na scenie amfiteatru GOWiR Radawa przywitał przybyłych gości natomiast Andrzej Wróbel Dyrektor OT ARR w Rzeszowie dokonał oficjalnego otwarcia imprezy, podkreślając cel i realizację programu „Owoce w szkole”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Naczelnik Wydziału z Powiatowej Komendy Policji w Jarosławiu oraz przedstawiciele Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, szkoły z Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Przy pięknej słonecznej pogodzie dzieci, które przybyły na Piknik uczestniczyły w licznych atrakcjach i konkursach m.in. „Konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z owoców i warzyw”, „Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu”, „Konkurs na rzeźbę z piasku inspirowaną hasłem Owocowo znaczy zdrowo”, konkurs na przebranie inspirowane owocami i warzywami, popisy artystyczne, czy konkurs na piosenkę owocową oraz liczne konkurencje sportowe. Zwycięzcom poszczególnych konkursów nagrody wręczał dyrektor OT ARR w Rzeszowie Andrzej Wróbel.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przygotowania potraw z owoców i warzyw połączony z degustacją zorganizowany przez Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących z Jarosławia. Poza konkursami na dzieci czekały inne atrakcje w postaci przejażdżki wozem strażackim, pokaz tresury psa policyjnego, zabawy taneczno-ruchowe z Panem „Warzywko”, gry wielkopowierzchniowe oraz liczne animacje.

Na specjalnym stoisku w trakcie imprezy dzieci mogły częstować się owocami, warzywami i sokami owocowym, owocowo-warzywnymi i warzywnymi ufundowanymi przez dostawcę uczestniczącego w programie „Owoce w szkole”. Uśmiechnięte buzie, nagrody, dyplomy i zdrowy duch sportowej rywalizacji sprawiły, że wszyscy uczestnicy imprezy uznali „Piknik w Radawie” za udany!

Patronat medialny nad imprezą sprawowały Polska Telewizja Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Internetowa Telewizja Regionalna „Nasza TV” w Wiązownicy, Jarosławski Portal Telewizyjny „Twoja TV”, Gazeta Jarosławska.

powrót