AAA

Promocja w 2014 roku

brak obrazka

Owocowy Bal Karnawałowy

W dniu 30 stycznia 2015 r. w odbył się dziecięcy Owocowy Bal Karnawałowy w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 w Kielcach.

czytaj dalej

brak obrazka

„Spotkanie z Panem Zdrówko”

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Bydgoszczy zakończył cykl spotkań edukacyjnych z Panem Zdrówko.

czytaj dalej

brak obrazka

Promocja programu "Owoce i warzywa w szkole"

Kontynuując cykl spotkań promocyjnych w dniach 24, 25 i 27 listopada 2014 roku Kierownik Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Katowicach wraz z Z-cą Dyrektora OT ARR w Katowicach przeprowadzili prelekcje na temat zasad zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-III w Szkołach Podstawowych woj. śląskiego.

czytaj dalej

brak obrazka

Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy

Kontynuując działania promocyjne Agencja Rynku Rolnego zorganizowała w dniach 12.11.2014 do 21.11.2014 r. dla uczniów klasy I-III szkół podstawowych z Powiatu Opolskiego warsztaty pt.” Zdrowie mamy, bo owoce i warzywa zajadamy”.

czytaj dalej

brak obrazka

Promocja programu „Owoce i warzywa w szkole” Świdwin

W dniu 14.11.2014r w Barze Samoobsługowym „Smakosz” w Świdwinie, gościła wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bornym Sulinowie.

czytaj dalej

brak obrazka

Warzywno-owocowy zawrót głowy

Dnia 3 października 2014 r. w Szkole Podstawowej w Dobrzykowicach odbyła się impreza poświęcona zdrowemu odżywianiu pod hasłem: „Warzywno-owocowy zawrót głowy”.

czytaj dalej

brak obrazka

Szlakiem owoców i warzyw - cykl spotkań

W ramach cyklu spotkań edukacyjnych pn. „Szlakiem owoców i warzyw”, od 7 października do 30 października 2014 roku Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. przeprowadzi 14 spotkań edukacyjnych promujących programy „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja "Edukacja dla zdrowia"

W dniu 25 września bieżącego roku Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało konferencję „Edukacja dla zdrowia”. Konferencja skierowana była do nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów placówek oświatowych z Wrocławia.

czytaj dalej

brak obrazka

Spotkania z uczniami klas I-III w szkołach podstawowych woj. śląskiego

W dniach 9,10 i 13 października 2014 roku Kierownik Sekcji Informacji i Promocji OT ARR w Katowicach wspólnie z Panią Dietetyk przeprowadzili cykl spotkań - prelekcji na temat zasad zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-III w Szkołach Podstawowych woj. śląskiego. 

czytaj dalej

brak obrazka

Urzejowickie muzenalia

W dniu 21 września 2014r. w Urzejowicach, z inicjatywy Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz Stowarzyszenia „Urzejowice” w Urzejowicach, odbyła się w ramach programu „Dom Kultury + Podkarpackie Inicjatywy Lokalne Ty – Ja” impreza plenerowa pt. Urzejowickie Muzykalia.

czytaj dalej

brak obrazka

Warsztaty kulinarne z ARR - wrzesień 2014

W minionym tygodniu Oddział Terenowy ARR zakończył cykl czterech warsztatów kulinarnych realizowanych w ramach promocji programu „Owoce i warzywa w szkole” w czterech szkołach podstawowych : Nr 25, Nr 12 i Nr 10 w Rzeszowie oraz w Szkole Podstawowej w Babicy. W warsztatach uczestniczyło około 300 dzieci z klas od „O” do „III”.

czytaj dalej

brak obrazka

Program "Owoce i warzywa w szkole" w Urzędzie Miasta w Jaworznie

Dnia 2014-09-15 w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Jaworznie spotkanie z dyrektorami szkół w ramach programu edukacyjnego „Żywienie na wagę zdrowia” prowadzonego przez  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jaworznie.

czytaj dalej

brak obrazka

O "Mleku w szkole” i „Owocach i warzywach w szkole” na konferencjach dyrektorów placówek oświatowych

O "Mleku w szkole” i „Owocach i warzywach w szkole” na konferencjach dyrektorów placówek oświatowych.

czytaj dalej

brak obrazka

"Zdrowe i kolorowe wakacje” z OT Kielce

W dniu 15 lipca br. w „Kawce zabawce” w Kielcach odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 6-11 lat pod hasłem „Zdrowe i kolorowe wakacje” poświęcone zdrowemu odżywianiu.Tym razem zajęcia edukacyjne połączono z aktywnością fizyczną.

czytaj dalej

brak obrazka

Impreza plnerowa promująca program "Owoce w szkole"

W dniu 23 czerwca 2014 r. w Katowicach odbył się Festiwal "Owoców i warzyw" - impreza plenerowa promująca program "Owoce w szkole". Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 51 w Katowicach, wzięło w nim udział ok. 400 uczniów klas I – III. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor OT ARR w Katowicach – Tomasz Żabiński wspólnie z Panią Wicedyrektor Szkoły – Bożeną Czarnynogą.

czytaj dalej

brak obrazka

Impreza plenerowa "Zdrowo rosnę z Agencję Rynku Rolnego - Piknik Radawa 2014"

Ponad tysiąc dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyło w imprezie plenerowej pn. „Zdrowo rosnę z Agencją Rynku Rolnego – Piknik Radawa 2014”, która odbyła sięw Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie 23 czerwca 2014 r. Celem tego wydarzenia było zwiększenie zaangażowania dzieci i ich opiekunów w realizację programu „Owoce w szkole”, promocja programu oraz jego przesłanie wśród dzieci.

czytaj dalej

brak obrazka

"Warzywiada" dla dolnośląskich dzieci

23 czerwca 2014 roku na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 9 im. Wincentego Pola we Wrocławiu Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu zorganizował imprezę plenerową pod tytułem „Smacznie, zdrowo, kolorowo-warzywnie i owocowo”.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja pt.: "Owoce mają pozytywne mocne"

Dnia 12 czerwca 2014 roku Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Szczecinie Pan Marek Jakubiak wraz z pracownikami oddziału zorganizował konferencję pt.: „Owoce mają pozytywne moce”.

czytaj dalej

brak obrazka

Podsumowanie projektu "Lekcja Zdrowia"

Odział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Łodzi realizuje od 3 lat działania w zakresie promocji zdrowego żywienia wśród dzieci Szkół Podstawowych klas: 1-3 na terenie województwa Łódzkiego. Niniejszy projekt realizowany był cyklicznie pn.: ” Lekcja Zdrowia” i miał miejsce w około 100 szkołach, np.: Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Zapolicach, Łasku, Nowosolnej, Wiewiórczynie, Zduńskiej Woli, Szadku, Dobroniu, czy Tuszynie.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja pt. "Czy chłopaki i dziewczyny jedzą w szkole witaminy"

W dniu 11 czerwca 2014 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się konferencja pt. „Czy chłopaki i dziewczyny jedzą w szkole witaminy”. Konferencja została zorganizowana przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Rzeszowie wspólnie z Podkarpackim Kuratorem Oświaty jako element szeroko zakrojonej kampanii informacyjnej mającej na celu poinformowanie uczestników spotkania o bieżącej realizacji programu „Owoce w szkole” w Polsce i województwie Podkarpackim oraz zachęcenie do udziału w tym programie.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja promująca program "Owoce w szkole" i zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży

W dniu 10 czerwca 2014 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbyła się konferencja promująca program „Owoce w szkole” i zdrowe odżywianie wśród dzieci i młodzieży zorganizowana przez Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku.

czytaj dalej

brak obrazka

Podsumowanie realizacji projektu "Owoce w szkole"

Oddział Terenowy ARR w Łodzi, 10 czerwca 2014 roku, na Stadionie KS „Metalowiec” w Łodzi, podsumował realizację projektu „Owoce w szkole”, organizacją imprezy rekreacyjnej o charakterze edukacyjnym, pn.: ”Warzywo i owoc to moja super moc!”.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja promująca program "Owoce w szkole"

Dnia 10 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Caritas w Lublinie odbyła się konferencja pt. „Metodyka działań prozdrowotnych skierowanych do dzieci i młodzieży w oparciu o osiągnięcia programu „Owoce w szkole” oraz doświadczenia różnych instytucji”. Organizatorem konferencji była Agencja Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Lublinie. Gości przywitał i wprowadził w tematykę dyrektor Oddziału Terenowego Andrzej Romańczuk.

czytaj dalej

brak obrazka

Warzywiada w Ogrodzie Botanicznym

Dnia 07 czerwca 2014roku OT ARR w Gorzowie Wlkp. zorganizował wspólnie z niwersytetem Zielonogórskim imprezę plenerową dla dzieci, promującą spożywanie owoców i warzyw pod nazwą „Warzywiada w Ogrodzie Botanicznym” Patronat nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego, Pani Elżbieta Polak, którą reprezentował członek zarządu województwa lubuskiego Stanisław Tomczyszyn.

czytaj dalej

brak obrazka

Radosna "Warzywiada"

W woj. mazowieckim już blisko 90 % dzieci z klas I – III szkół podstawowych otrzymuje porcje owoców i warzyw w ramach programu „Owoce w szkole”.  

czytaj dalej

brak obrazka

"Misja zdrowie - program owoce w szkole"

Problemy zdrowotne występujące w dzisiejszych czasach to najczęściej choroby cywilizacyjne wynikające ze złego stylu życia, który decyduje o stanie naszego zdrowia. Dieta stanowi jeden z najistotniejszych elementów naszego życia.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencja dot. programu "Owoce w szkole"

W dniu 5.06.2014 roku, Oddział Terenowy ARR w Łodzi, w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi, zorganizował konferencję pt. : "Racjonalnego żywienia dzieci w wieku szkolnym. Rola programu OWOCE w SZKOLE w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych", podczas której przedstawiono realizację programu „Owoce w szkole w latach 2009-2013 w województwie łódzkim.

czytaj dalej

brak obrazka

Konferencje pn. "Warzywa i owoce dają moce"

4 czerwca 2014 roku w sali konferencyjnej Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji w Olsztynie odbyła się konferencja po hasłem „Warzywa i owoce dają wielkie moce”. Właściwe odżywianie jest podstawą prawidłowego rozwoju fizycznego i umysłowego dzieci. Dieta bogata w owoce i warzywa znacząco wpływa na zwiększenie odporności dzieci oraz poprawia ich koncentrację i daje energię do nauki.

czytaj dalej

brak obrazka

Program "Owoce w szkole" jako element edukacji zdrowotnej

Program „Owoce w szkole” jako element edukacji zdrowotnej – pod takim hasłem Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Gorzowie Wlkp. zorganizował w dniu 4 czerwca 2014 r. w Gorzowie Wlkp. w Bibliotece Wojewódzkiej konferencję promującą realizowany przez ARR program.

czytaj dalej

brak obrazka

"Owocowa Bydgoszcz"

1 czerwca w samo południe ulicami miasta ruszył barwny korowód dzieci oraz ich rodziców poprzebieranych za postaci z bajek: Miś Puchatek, Flinston, Miki Mouse, Królewna Śnieżka, Pszczółka Maja, Smerfy i wiele, wiele innych postaci z bajek Braci Grimm, Hansa Christiana Andersena, Walta Disneya…  

czytaj dalej

brak obrazka

Owocowy Festyn na Plantach - „Zdrowy styl życia – zdrowy człowiek”

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w dniu 1 czerwca b.r. w Parku Miejskim w Białymstoku zorganizował Owocowy Festyn na Plantach „Zdrowy styl życia - Zdrowy człowiek” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tadeusza Truskolaskiego.  

czytaj dalej

brak obrazka

Plakat

Plakat z 2014

czytaj dalej

powrót