facebook_page_plugin

Wyczekiwany „Pamiętnik Chrumasa” już jest!

Uwielbiani przez dzieci Chrumas i jego szkolni przyjaciele powracają! „Pamiętnik Chrumasa” jest osią kampanii promującej unijny „Program dla szkół”. Na blogu znajdziecie nie tylko relacje z przygód Chrumasa i jego szkolnej ekipy, lecz także filmy,wywiady, porady oraz przepisy na zdrowe i pożywne dania.

Kampania promująca „Program dla szkół” ma na celu szeroką komunikację samego programu oraz wzmocnienie działań edukacyjnych prowadzonych w szkołach. Do dzieci, rodziców i nauczycieli kierujemy jednolity przekaz, który przełoży się na lepszą  rozpoznawalność „Programu dla szkół”.

Kampania promocyjna w dużej mierze jest prowadzona w sieci. Powód jest prosty: dzieci coraz częściej i chętniej korzystają z Internetu i oglądają programy on-line. Osią kampanii jest blog Pamiętnik Chrumasa”, będący internetowym zapisem przygód szkolnych przyjaciół, znanych z ubiegłorocznego serialu animowanego Ekipa Chrumasa”.

W „Pamiętniku Chrumasa” są lokowane wątki informacyjne związane z „Programem dla szkół”, a także materiały uatrakcyjniające zawartość oraz podnoszące popularność bloga, np.: związane m.in. ze zdrowym odżywianiem się (jedzeniem owoców, warzyw oraz mleka i ich przetworów), atrakcyjnym serwowaniem posiłków, wspólnym spędzaniem czasu rodziców z dziećmi w kuchni czy celebrowaniem przerwy śniadaniowej w szkole.

Blog jest obudowany działaniami promocyjnymi – skierowanymi do dzieci i informacyjnymi – wzbudzającymi zainteresowanie rodziców. To właśnie rodzice są odpowiedzialni za kształtowanie postaw żywieniowych dzieci już od najmłodszych lat.

Mając na uwadze, że grupami docelowymi są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, do współpracy przy realizacji kampanii zaprosiliśmy troje influencerów znanych z sieci. Dlatego kampanię wspierają: aktor Adam Fidusiewicz, znany dzieciom z roli Stasia Tarkowskiego w filmie „W pustyni i w puszczy”, Katarzyna Anc-Szczepałek, mama trójki dzieci, autorka bloga parentingowego Niunioki.pl, oraz Huyen, młoda Wietnamka, prowadzącą internetowy kanał Emce Kwadrat.

Wszystkich naszych influencerów łączy zamiłowanie do zdrowego stylu życia i odżywiania się, o których mówią w wywiadach udzielonych Chrumasowi.

Zachęcamy do obejrzenia kampanii i śledzenia przygód Chrumasa.