AAA

Spartakiada owocowo-warzywne w Żernikach Wrocławskich

Spartakiada owocowo-warzywne w Żernikach Wrocławskich

9 czerwca 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Żernikach Wrocławskich odbyła się Spartakiada owocowo-warzywna.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach działań informacyjnych towarzyszących europejskiemu programowi „Owoce i warzywa w szkole”. Celem imprezy była promocja zdrowego odżywiania i aktywnego sposobu spędzania czasu.

Imprezę otworzyła gospodarz spotkania Dyrektor Szkoły Pani Anna Kozłowska. Uczestniczący w spotkaniu pracownicy Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu podziękowali dyrekcji szkoły za możliwość zorganizowania spotkania na jej terenie, a dzieciom życzyli udanej zabawy oraz zachęcali do spożywania owoców i warzyw. W punkcie informacyjnym OT ARR we Wrocławiu dostępne były materiały informacyjne o programie „Owoce i warzywa w szkole” oraz upominki dla wszystkich dzieci.

Dla uczniów szkoły przewidziano wiele atrakcji i zabaw – były między innymi zjeżdżalnie, skocznie, gry na matach, malowanie twarzy. Odbyły się również różne konkursy zręcznościowe, sprawdzające spostrzegawczość, czy zapamiętywanie. Wszystkie dzieci uczestniczące w tych zabawach były zwycięzcami – każdy otrzymał nagrody. Podczas całego spotkania uczniowie mogli wzmocnić się świeżymi owocami i warzywami oraz różnymi sokami.

Po czterogodzinnej aktywności na licznych atrakcjach uczniowie szkoły byli bardzo zadowoleni z imprezy i podziękowali organizatorom oraz pracownikom OT ARR we Wrocławiu za zorganizowanie spartakiady w ich szkole.

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

powrót