AAA

Spartakiada owocowo-warzywna w Szkole Podstawowej w Wałczu

Spartakiada owocowo-warzywna w Szkole Podstawowej w Wałczu

7 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdobywców Wału Pomorskiego w Wałczu, odbyła się Spartakiada owocowo-warzywna, w której uczestniczyło około 400 uczniów tej szkoły, tj. dzieci klas 0-3, biorących udział w programie „Owoce i warzywa w szkole”. Spartakiada, jako wydarzenie plenerowe przeznaczone dla najmłodszych, miała na celu poprzez zabawę i zdrowe przekąski, promowanie unijnego programu „Owoce i warzywa w szkole” oraz aktywnego trybu życia.

Podczas czterogodzinnej zabawy organizatorzy zapewnili wszystkim dzieciom zdrowe przekąski – owoce i warzywa, wodę i zdrowe, naturalne soki owocowe. Plac wokół szkoły wypełniły kolorowe dmuchane urządzenia do zabawy, trampoliny, ścianki wspinaczkowe oraz stoiska z różnego rodzaju grami i zabawami plastycznymi.

Zespół animatorów, poza aktywizowaniem dzieci do uczestnictwa w licznych konkursach, blokach gier, animacjach i zawodach, czuwał także nad ich bezpieczeństwem podczas zabawy na świeżym powietrzu. Dzieciom, które uczestniczyły w konkursach i zawodach wręczano drobne sportowe nagrody.

Na terenie przyszkolnym punkt informacyjny miała również Agencja Rynku Rolnego, gdzie informacje na temat imprezy były dostępne w formie ulotki, a pracownicy Oddziału Terenowego ARR w Szczecinie rozdawali dzieciom kolorowe upominki.

OT Szczecin

OT Szczecin

OT Szczecin

OT Szczecin

powrót