AAA

"Spartakiada owocowo-warzywna"

18 czerwca 2016 r. w szkole podstawowej w Niedrzwicy Dużej odbyła się impreza plenerowa pt. „Spartakiada owocowo – warzywna”, promująca program „Owoce i warzywa w szkole”. Celem imprezy było promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywnego trybu życia.

Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Lublinie reprezentował Zastępca Dyrektora Marek Wojciechowski, który przywitał gości i uczestników imprezy. Pracownicy OT ARR w Lublinie zorganizowali stoisko promocyjno - informacyjne, na którym udzielali informacji o mechanizmie: „Owoce i warzywa w szkole” oraz rozdawali dzieciom drobne upominki m.in. plany lekcji, kolorowanki. Dodatkowo organizowali konkursy wiedzy o zdrowym żywieniu oraz ze znajomości piosenki „Czy rodzice wszyscy wiedzą co ich dzieci w szkole jedzą” promującej program „Owoce i warzywa w szkole”. Nagrodami w tych konkursach były bidony.

W trakcie „Spartakiady” uczestnicy mieli do wyboru liczne atrakcje nawiązujące do prowadzenia aktywnego trybu życia oraz zachęcające do spożywania wartościowych posiłków, w tym owoców i warzyw. Wśród nich były między innymi: zjeżdżalnie, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, tory przeszkód, hokej na trawie, malowanie twarzy, a także stoiska z klockami i grami edukacyjnymi.

Na uczestników czekał również poczęstunek w postaci owoców i soków owocowych.

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

powrót