AAA

"Owoce i warzywa" w Mrozach

16 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Mrozach odbyła się „Spartakiada owocowo-warzywna”. Wzięło w niej udział ok. 450 dzieci uczęszczających do powyższej szkoły. Organizatorem wydarzenia była Agencja Rynku Rolnego.

W czasie imprezy dzieci mogły korzystać z licznych atrakcji. Wśród nich znalazły się różnego rodzaju zjeżdżalnie, trampoliny, ogromne gry planszowe oraz liczne gry sprawnościowe. Dzieci brały udział także w quizach i zabawach edukacyjnych, podczas których mogły wykazać się wiedzą nt. warzyw i owoców za co otrzymały nagrody. Nie zabrakło również animacji taneczno-muzycznych oraz specjalnych punktów z atrakcjami dostępnymi przez cały czas trwania imprezy. Jednym z nich był kącik malowania twarzy, gdzie dzieci mogły poprosić o namalowanie ulubionego owocu na policzku. Dostępne były także stoiska pozwalające przeprowadzić proste eksperymenty naukowe, a nawet zbudować latawiec pomalowany w owocowo-warzywne wzory. Na spragnionych czekało stoisko z sokami owocowo-warzywnymi, wodą oraz owocami.

W czasie wydarzenia funkcjonował również punkt informacyjny Agencji Rynku Rolnego, gdzie rodzice bawiących się dzieci mogli dowiedzieć się szczegółów nt. funkcjonowania programu „Owoce i warzywa w szkole”, a wszystkie uczestniczące w spartakiadzie dzieci otrzymały bidony i owocowe plany lekcji.

 

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

ot olsztyn

powrót